maska z filtrem hepaKażdy doskonale wie, jak wygląda smog w Chinach choćby z licznych filmów lub zdjęć, które obiegają cały świat. niestety smog staje się domeną również Polski, która znalazła się na szczycie listy najbardziej zanieczyszczonych krajów Unii Europejskiej.

Jak smog wpływa na nasze zdrowie?

Smog skutki wywołuje naprawdę ciężkie dla naszego organizmu, dlatego nie należy go bagatelizować. Nie tylko wprowadza cała masę zanieczyszczeń, alergenów, drobnoustrojów oraz wirusów do naszego organizmu upośledzając funkcje obronne naszego układu oddechowego, to również może wpływać obciążająco na nasze serce. Warto wiedzieć, że nawet kilkudniowy wzrost zanieczyszczeń może prowadzić do zwiększonej liczby zgonów z powodu chorób układu oddechowego.

Jak się bronić przed smogiem?

Jedynym ratunkiem dla naszego zdrowia są specjalistyczne maski antysmogowe, które są przeznaczone do użytku codziennego, jak i mogą ich używać sportowcy uprawiający aktywność fizyczną poza domem na świeżym powietrzu. Maska z filtrem hepa nie tylko nie pozwala wedrzeć się alergenom i zanieczyszczeniom do naszego układu oddechowego, ale również w znacznym stopniu chroni nasze serce i układ krążenia. Należy ją jednak w odpowiedni sposób dopasować do wielkości naszego głowy oraz kształtu twarzy, aby faktycznie spełniała swoje zadanie.