Zanieczyszczenie powietrza spędza sen z powiek mieszkańcom miast narażonych na to zjawisko. Coraz częściej porusza się skutki wdychania substancji, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Zanieczyszczenia, które trafią do płuc mogą być przyczyną wielu poważnych schorzeń.

Smog jak się chronić przed tym zagrożeniem? Nad tym pytaniem każdego dnia pochyla się wiele głów. Najskuteczniejszym sposobem jest pozostanie w domu i całkowite odcięcie się od powietrza z zewnątrz. Nie zawsze jednak można pozwolić sobie na taka praktykę. Codzienność zmusza do wyjścia po zakupy lub do pracy. W takich sytuacjach niezbędne są maski antysmogowe. Wyposażone w odpowiednie filtry skutecznie zabezpieczą drogi oddechowe przed dostaniem się do nich zanieczyszczeń.

smog skutki

Przed wyjściem z domu warto zwrócić uwagę na raporty dotyczące aktualnego stanu powietrza. Dostępnych jest wiele aplikacji monitorujących sytuację smogową dla konkretnych miejscowości. W walce ze skutkami smogu, których nie da się uniknąć, pomoże odpowiednia dieta. Mieszkańcy miast zagrożonych zanieczyszczeniem powietrza powinni zadbać o dostarczenie swoim organizmom A, C oraz E. Wraz z selenem pomogą one zneutralizować wolne rodniki, które są skutkiem oddychania zanieczyszczonym powietrzem.