Stan powietrza w wielu polskich miastach jest alarmujący. Używanie do ogrzewania niskiej jakości węgla, palenie śmieciami, spaliny samochodowe i różnego rodzaju pyły, tworzą wybuchową mieszaninę, którą wszyscy mieszkańcy dużych miast dzień w dzień oddychają, a ich zdrowie z każdym wdechem ulega stopniowemu pogorszeniu.

Ochrona przed smogiemmaski antysmogowe

Na szeroko zakrojone akcje, których celem jest ograniczenie smogu niestety szary obywatel nie ma pływu. Jest to zadanie władz państwowych i samorządowych. Czy oznacza to zatem, ze nie pozostaje nic poza czekaniem i stopniowych niszczeniem swojego ciała? Absolutnie nie. Każdy może na własną rękę zabezpieczyć się przed zanieczyszczeniami nosząc na co dzień maskę antysmogową.

Maski antysmogowe dostępne na rynku, to ściśle przylegające do twarzy maseczki, które wyposażone są w specjalne filtry węglowe, które po przepuszczeniu przez nie zanieczyszczonego powietrza wyłapują właściwie wszystkie niepożądane drobiny i w efekcie dają osobie je noszącej czyste i zdrowe powietrze.
Tego typu maski są obecnie jedyną formą ochrony zdrowia przed tym zanieczyszczeniem. Warto więc być w jedną wyposażonym, ponieważ nie jest to duży wydatek, a przyszłe korzyści z jej używania będą po prostu bezcenne.